• +385 98 335 462
  • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
  • 3. Dani otvorenih vrata

3. Dani otvorenih vrata

           Od 4. do 6. prosinca 2025. godine organiziramo manifestaciju pod nazivom "3. Dani otvorenih vrata" sa ciljem promocije važnost pčela i ostalih oprašivača. Program će se odvijati u našem Pčelarskom edukacijskom centru koji smo, uz potporu grada Pule i Istarske županije, uredili u Zagrebačkoj 12., kako bi se posjetitelji na jednom mjestu na zabavan i edukativan način mogli upoznati s pčelama i pčelarstvom.
 
           Tijekom održavanja manifestacije, od 9:00 do 14 sati, posjetitelji će moći obići naš Centar i razgledati stalni izložbeni postav "Više od pčele" koji nas kroz zanimljive edukativne panele, izloženu pčelarsku opremu i alate upoznaje sa životom pčele, njenom nezamjenjivom ulogom u prirodi, načinom nastajanja meda i drugih pčelinjih proizvoda ali i s ugrozama koje prijete pčelama.
 
Degustirati med: Udruga će pripremiti i med za degustaciju, gdje će posjetitelji moći kušati razne vrste meda naših pčelara.
 
Razgledati izložbu fotografija na temu pčela, prikupljenih u sklopu foto natječaja "Čuvajmo pčele" koji godinama organizira Udruga pčelara Bujštine.
 
        Kako posebnu pozornost želimo posvetiti djeci predškolske i školske dobi te molimo njihove odgajatelje i nastavnike da najave svoj dolazak kako bi mogli uskladiti njihove posjete i kako bi nas mogli posjetiti u što većem broju.
         Najavu dolaska organizirane skupine možete ostvariti pozivom na 098 335 462 ili slanjem poruke (SMS, Viber, WhatsApp). Ulaz je za sve posjetitelje besplatan.
 


Zanimljivosti

Pelud

       Svaka "kuglica" peludi koju pčele unesu u košnicu sadrži više od 2 milijuna zrnaca peludi , dok samo jedna žličica peludi sadrži preko 2, 5 milijarde različitih peludnih zrnaca.